Kilo Vermenin Ardındaki Gizem;

Kilo alıp vermekten bıktık değil mi? Özellikle de evde olduğumuz bu dönemlerde, her gün tartıya çıkıyoruz ve bir bakıyoruz her gün 1 kilo almışız... Bu nasıl olabilir... Bir günde 1 tam kiloyu ben nasıl almış olabilirim... Ne yesem yarıyor.. Spor yapmıyorum, hareket etmiyorum hep ondan... HAYIR!

Kilonuzun ardındaki sebep bunların hiç biri değil! Kilo tamamen bizim ona yüklediğimiz anlamlardan dolayı orada... Duygusal yeme bozukluğunuz olduğu için orada... Her canınızın çektiği besinin size vermeye çalıştığı bir mesaj var, siz onu görmeyi reddettikçe kilo alıyorsunuz. Sorunu kökünden halletmek yerine, yüzeyde halletmeye çalışıp çeşitli diyetler uyguluyorsunuz... Bu sadece zaman ve enerji kaybı.

Artık bahaneleri bırakıp gerçek problemlerle ilgilenmenizin vakti geldi ve size bir sır vereyim; " problemlerinizi, duygu yüklerinizi ve dengesi kaymış düşüncelerinizi diyet programları ile çözemezsiniz." Bugüne kadar bu yolu denediniz... Ne değişti?

Yine sinirleriniz bozulduğu anda kiler dolabına ya da buzdolabına koştunuz... Neden sizin sinirinizi bozabiliyorlar? Neden dışarıdan bir olay sizin yeme biçiminizi değiştiriyor? Bu sorulara verebilecek cevabınız var mı?

Bulamadınız mı? Gelin birlikte bulalım... Kilo artık bir "problem" olmaktan çıkıp sizin kılavuzunuz olsun. Size bu konuda yardımcı olabilirim. Bir daha "farkında olmadan yedim" cümlesini söylememenizi sağlayabilirim. Kendin için artık kalıcı bir adım atmak istemez misin?